Dzień Myśli Braterskiej

WPIS POCZYNIŁ: Redaktor Wallson | DATA: 22 Luty 2012 | Liczba Komentarzy do tego wpisu: ZERO :(

Dziś skauci na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. 22 lutego jak każdy harcerz naszej drużyny wie, to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Nie każdy jednak pewnie wie, że idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego – rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

Robert Komoń "Wodzu" - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska

Dziś o godzinie 18:00 harcerze 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego udadzą się do siedziby naszego macierzystego hufca, aby spotkać się przy ogniu w gronie naszych znajomych i przyjaciół z innych drużyn. W tym też momencie nasze myśli popłyną w kierunku scoutów żyjących na całym świecie, od Nordkapp na północy po RPA na południu, od Portugalii na zachodzie , po wschodnie wybrzeże USA. Zmasowany atak naszych myśli może popłynąć do Olsztyna… radzimy się więc harcerkom i harcerzom z 26WODH „Cassiopea” odpowiednio na to przygotować bo uszy mogą od obgadywania piec ;)

W tym szczególnym dniu nasze myśli mimowolnie uciekają jednak w jednym kierunku… wysoko gdzieś, hen do nieba, na spotkanie ze scoutem będącym ikoną tej drużyny, naszym Wodzem, druhem phm Robertem Komoniem.  Niestety ktoś inny będzie musiał opowiedzieć gawędę o Bi-Pi, ktoś inny zaintonuje „Harcerskie Ideały”. Wierzymy jednak, że Wodzu będzie z nami, bo On o takich świętach nigdy nie zapominał.