Sprawy bieżące

WPIS POCZYNIŁ: Redaktor Wallson | DATA: 18 Wrzesień 2011 | Liczba Komentarzy do tego wpisu: ZERO :(

77 Mazowiecka Druzyna Harcerska im. Zawiszy CzarnegoZa nami druga już zbiórka z cyklu zbiórek naborowych. W drużynie pojawiło się sporo nowych osób, które jeszcze niewiele wiedzą o drużynie i o co w harcerstwie chodzi. Na początek, aby ułatwić „nowym osobom” czyli tzw. „biszkoptom” życie w naszej drużynie przedstawię poniżej krótką instrukcję obsługi naszej drużyny.

 

Zbiórki: odbywają się zawsze niedziele i w 99% przypadków jest to godzina 10:00. Aby sprawdzić dokładnie (na 100%) gdzie i o której godzinie jest zbiórka warto odwiedzić kalendarz naszej drużyny. Do kalendarza drużyny można się dostać wprost ze strony głównej klikając w menu: Niezbędnik 77MDH > Kalendarz Drużyny. Jeżeli ktoś ma wątpliwość gdzie zbiórka się rozpoczyna, nie wie gdzie to jest… wtedy trzeba skorzystać z Mapy 77MDH Do mapy podobnie jak do Kalendarza można się dostać z menu na stronie głównej: Niezbędniki 77MDH > Mapa 77MDH

 

Zbiórki odbywają się bez względu na pogodę! jeżeli pada, albo jest zimno zawsze mamy jakiś plan zapasowy.

 

Na zbiórki zawsze ubieramy się w ciuchy harcerskie, tzn. czarną koszulkę drużyny, komplet moro (w zależności od pogody), buty pionierki, barwy (jeżeli ktoś już zdobył), czapkę (rogatywkę lub harcerską z daszkiem). Osoby nowe nie powinny się spieszyć z zakupem sprzętu! Jeżeli ktoś już będzie w drużynie 2-3 miesiące i będzie czuł, że podoba mu się u nas, wtedy my pomagamy w zakupie wszelakiego sprzętu, bo wiemy co i gdzie kupować. Poza tym kładziemy dosyć duży nacisk na jednolitość umundurowania w drużynie.

 

 

Forum: Drużyna posiada też forum dyskusyjne drużyny , czyli miejsce w którym informujemy o szczegółach najbliższych zbiórek, czy wyjazdach drużyny. Na forum każdy z zastępów ma swoje wydzielone miejsce (zamknięte forum zastępu), gdzie w tajemnicy przed pozostałymi zastępami można sobie porozmawiać na różne tematy.  Przy pierwszym wejściu na forum drużyny trzeba się zarejestrować (założyć konto) a następnie chwilę zaczekać aż ja aktywuje takie konto. Przy aktywacji konta, osoba zostaje też przyporządkowana do konkretnego zastępu na forum, a w miarę możliwości dostaje też avatar. Forum jest jednym z najlepszych kanałów komunikacji z resztą zastępu, więc trzeba się tam zarejestrować a następnie to forum odwiedzać i sprawdzać czy nie ma nowych wiadomości.

 

 

Najbliższe spotkania: tak jak mówił Chmura na zbiórce… naszym najbliższym spotkaniem jest wyjazd na rajd harcerski w piątek wieczorem. Jeżeli ktoś z nowych osób chce jechać z nami na ten rajd, musi przyjść z rodzicem we wtorek o 18:00 pod Szkołę nr. 4 Na tym spotkaniu drużynowy czyli Chmura wyjaśni rodzicom kim jesteśmy i jak będzie wyglądał wyjazd na rajd harcerski do Jaktorowa (wszelkie szczegóły).

 

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę zadawać je w komentarzach pod zdjęciami. Zapraszam do oglądania zdjęć ze zbiórki (poniżej)… film zaś powinien się pojawić niebawem.