Zaginiony Album – Hufiec ZHP Strzemieszyce

WPIS POCZYNIŁ: Redaktor Wallson | DATA: 11 Luty 2012 | Liczba Komentarzy do tego wpisu: 1

Hufiec ZHP Strzemieszyce - Zaginiony AlbumOd pewnego czasu… Ja (czyli Wallson) do spółki z Bzykiem pracujemy nad pełnym opracowaniem historii 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego. Próbując odnaleźć jakieś pamiątki o naszej drużynie, ew. chcąc posłuchać wspomnień osób które pamiętają przed- i powojenną 77MDH trafiliśmy do druha seniora hm. Henryka Godlewskiego.

Oprócz wyjątkowo cennych zdjęć archiwalnych 77MDH z połowy lat 80tych, nasze zainteresowanie wzbudził stary zakurzony album z napisem na okładce (Ryszka 15-31.VII.1936) Album to prezent dla Wójta gm. Olkusko-Siewiewierskiej Juliana Bączkowskiego od harcerzy Hufca ZHP Strzemieszyce. Zdjęcia w jego wnętrzu dokumentują zarówno akcję letnią hufca z 1936 roku, jak również uroczystości 25 lecia ZHP w Strzemieszycach.

Jak owy album trafił do Żyrardowa? Skąd wziął się pośród pamiątek dh. Godlewskiego? Niestety niewiele możemy na ten temat powiedzieć… ale z chęcią poznamy jego losy. Z chęcią nawiążemy kontakt z osobami które mogą odpowiedzieć na powyższe pytania, ew. znają osoby które są na zdjęciach w tym albumie. Historia albumu który dotarł do Żyrardowa z okolic Dąbrowy Górniczej jest na pewno barwna. Z tego co udało się ustalić Hufiec ZHP Strzemieszyce już nie istnieje, został wchłonięty przez hufiec z Dąbrowy Górniczej. Nasz email: kontakt @ 77mdh.pl

 

 1. Sylwek pisze:

  Witam,

  Szukając w sieci dąbrowskich archiwaliów trafiłem na album strzemieszyckich harcerzy opublikowany na Państwa stronie. Czy mógłbym prosić o kontakt do osoby, która jest jego aktualnym właścicielem?

  Od kilku lat prowadzę niekomercyjną stronę o historii Dąbrowy Górniczej (Strzemieszyce są jedną z dzielnic miasta). Byłbym bardzo zobowiązany za możliwość publikacji albumu na łamach mojej strony.

  pozdrawiam,
  Sylwester Dominik