Biwak Jesienny w Młodzieszynie 2011

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy CzarnegoKolejny biwak w Młodzieszynie (a właściwie Budach Starych) już za nami. Kolejny już raz (piętnasty a może i dwudziesty) udało się zorganizować i przeprowadzić biwak 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej w przepięknych lasach otaczających Budy Stare, Rokicinę oraz Młodzieszyn. Kolejny raz (trzeci a może czwarty) towarzyszyła nam nasza zaprzyjaźniona 26 Wielopoziomowa Olsztyńska Drużyna Harcerska “Cassiopea”.

Biwak z założenia miał charakter szkoleniowy. Rywalizację zastępów, która zwykle miała tu miejsce, odstawiliśmy na bok i w 100% postawiliśmy na szkolenie. Sobotnia gra terenowa to miks technik harcerskich, które staraliśmy się przekazać naszym harcerzom. Na punktach można było się sporo dowiedzieć o musztrze, szyfrowaniu, terenoznawstwie czy pierwszej pomocy (dzięki Bzyku za super profesjonalne szkolenie!). W ramach rozrywki można było też postrzelać do celu z wiatrówek, oraz sprawdzić swoją sprawność na wyjątkowo ciekawym torze przeszkód. Na koniec dnia wszyscy z ogromną przyjemnością zasiedliśmy do ogniska na Górce Łosiowej, gdzie Śliwek zaserwował przepyszny żur z kiełbasą. Niedziela na biwaku jesiennym to oczywiście tradycyjny bieg na orientację. Tym razem był to bieg z mapą, gdzie oprócz terenoznawstwa uczestnicy musieli się wykazać wiedzą matematyczną i logicznym myśleniem w warunkach dość dużego zmęczenia ;) Bieg z czasem 29m28sek wygrał Żółwik + Chomik, drugie miejsce przypadło Miśkowi + Klocowi z czasem 32m35sek , a na najniższym stopniu podium stanął Żmija do spółki z Ryfą (czas – 34m20sek). Po zakończeniu INO z bólem serca musieliśmy rozpocząć odwrót do domów. Pocieszający jest jednak fakt, że w lutym najpewniej znów odwiedzimy to przeurocze miejsce, do którego pałamy takim sentymentem :) Zobacz film z Biwaku :)

11 thoughts on “Biwak Jesienny w Młodzieszynie 2011

  1. Oj Opał Opał… na kilku zdjęciach wyszłaś po prostu miszczowsko!

    A biwak jakiś taki fajny był, miło mi było z Wami harcerzyć… i co ciekawe wyspałem się jak nigdy ;)

      1. Zdecydowanie na zdjęciach z tego biwaku jesteś liderem.
        Na filmie którego jego nie widzieliście jeszcze… mistrzem jest Żmija (na punkcie sprawnościowym), no i Kumitsu (za całokształt) :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *