Biwak Majowy 77MDH

77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaW weekend odbył się biwak naszej drużyny. Co prawda miał to być biwak w Lesie Radziejewskim, jednak w czasie kiedy załatwiana była formalna strona biwaku, zagrożenie pożarowe wykluczało nasze bytowanie w lesie. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło… biwak w Budach Michałowskich spędziliśmy w naprawdę fajnych warunkach i przyjemnym otoczeniu. Baza wypadowa naszego hufca jest naprawdę znakomita… bo wokół cisza i spokój, teren bardzo rozległy, a do Lasu Radziejewskiego w sumie całkiem niedaleko.

Plany na biwak były bardzo jasno postawione! Nasze najmłodsze zastępy jechały przede wszystkim po naukę tego co może się przydać na obozie, zaś starsi mieli się skupić na przygotowaniach do Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego. Plany udało się zrealizować w powiedzmy 80%, bo o ile młodzież pod okiem Rzurawia przećwiczyła pionierkę bardzo solidnie, to wszystkich przygotowań do #HRR2019PL nie udało się przeprowadzić. Wszelkie te braki będziemy musieli podgonić podczas dwóch najbliższych zbiórek.

77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaBiwak upłynął nam w bardzo miłej i nieśpiesznej atmosferze. Pogoda dopisała, bo za dnia cieszyliśmy się pięknym słońcem, a  ew. deszcz jedynie wspomagał nasz głęboki sen ;) Podczas biwaku w naszej drużynie zaszły też spore zmiany organizacyjne. Zbyt liczny już Zastęp V Niedźwiedzie decyzją Rady Drużyny został podzielony na dwie części: reaktywowany został Zastęp IV Wilki, którego zastępowym został Huragan, zaś Zastęp V Niedźwiedzie przejął Paszcza, którego przez jeszcze pewien czas będzie wspomagał Rzuraf (pracujący nad swoją próbą instruktorską). Zastęp IV Wielki będzie skupiał  chłopaków młodszych z terenu Żyrardowa, zaś Zastęp V Niedźwiedzie zbudują chłopcy z Jaktorowa i okolic. Dzięki temu podziałowi zastępy te powinny działać zdecydowanie sprawniej, a zbiórki zastępów nie powinny nastręczać większych kłopotów.

Niebawem opublikujemy relację foto z tego biwaku. Zaglądajcie do naszej galerii foto >>

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *