Dzień Mysli Braterskiej 2013

Robert Baden-Powell - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska

Co na temat Dnia Myśli Braterskiej mówi wikipedia? Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Tu pojawia się ważne pytanie… dlaczego akurat 22 luty? 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego – rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

Czym jest Dzień Myśli Braterskiej dla harcerzy 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej? Dla nas jest to wyjątkowy dzień. Bez względu na pogodę, czy inne obowiązki, staramy się choć na chwilę spotkać wspólnie… najlepiej w lesie, przy tradycyjnym harcerskim ognisku. Śpiewamy piosenki, przypominamy barwny życiorys Roberta Baden-Powell’a, a przede wszystkim myślimy o innych skautach (harcerzach). Myślami wracamy również do tych harcerzy którzy odeszli już niestety odeszli na wieczną wartę.

Nie inaczej było i tym razem. Korzystając z w miarę ładnej pogody, zorganizowaliśmy sobie Dzień Myśli Braterskiej przy ognisku z przepięknym lasem w zimowej szacie jako tło. Po ognisku pojechaliśmy na cmentarz, aby odwiedzić mogiłę naszego honorowego drużynowego – phm Roberta “Wodza” Komonia. 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska przy ognisku z okazji Dnia Myśli Braterskiej – pełna fotorelacja (klik).

One thought on “Dzień Mysli Braterskiej 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *