Gotuj z 77MDH

Zbiórka Kulinarna - 77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaDobra zabawa oraz niewątpliwy talent kulinarnych naszych harcerzy podczas zorganizowanych jesienią Harcerskich Mistrzostw Kulinarnych skłonił nas do przygotowania edycji wiosennej. Niewiele brakowało, żeby Wiosenne Mistrzostwa Kulinarne odbyły się w warunkach iście zimowych… bo w sobotę spadł tęgi śnieg. Chyba jednak mamy jakiegoś opiekuna w niebie, bo w niedzielę na zbiórkę pogoda była piękna, a po zimie pozostało jedynie wspomnienie. Co by nie było nudno… popisy kulinarne poprzedziliśmy krótkim biegiem harcerskim o tematyce kulinarnej. Nasi harcerze dowiedzieli się jak rozpoznawać przyprawy, ew. jak zrobić pyszną jajecznicę w tempie ekspresowym (na czas). Tak dla sportu przygotowaliśmy też skromniutką krzyżówkę… i tu duże zaskoczenie, bo również o tematyce kulinarnej :) Nasze kuchnie polowe postawiliśmy w radziejewskich brzózkach, czyli tradycyjnym miejscu naszych drużynowych biwaków.  Zastępy z zapałem zabrały się do pracy nad przygotowaniem potraw… i tym razem poszły o krok dalej niż jesienią. Potrawy od początku do końca powstały w lesie, a nie były to tylko odgrzane kotlety przyniesione z domu. Największe wrażenie robił Zastęp IV “Wilki” … widać że chłopaki mają duże pojęcie o kucharzeniu, a sprawność kuchcika to jak dla nich chyba już trochę za mało. Sprawnie obrali ziemniaszki, przygotowali dobra mizerię i panierowane kotlety drobiowe. Nie popełnili przy tym żadnego błędu. Ziemniaki były dobrze ugotowane i posolone, mizeria miała dobrą konsystencję i smak, kotlety były dobrze doprawione i usmażone (mimo że grube). Werdykt nie mógł być inny:

1 miejsce – Zastęp IV Wilki
2 miejsce – Zastęp I Lisy
3 miejsce – Zastęp III Żbiki
4 miejsce – Zastęp V Niedźwiedzie

Mistrzostwa Kulinarne kolejny raz potwierdziły, że to super pomysł na zbiórkę. Bawiliśmy się wspaniale, najedliśmy się bardziej niż do syta… pogoda kolejny raz dopisała.

 

20 thoughts on “Gotuj z 77MDH

 1. Do Dziewek z Olsztyna.. warto zaciągnąć któregoś chłopaków z Zastępu IV “Wilki” przed ołtarz ;) Pomoc w kuchni nieoceniona ;)

 2. Jeżeli fartem jest pyszny kotlecik w panierce z cieplutkimi ziemniaczkami i mizerią… to czym jest kupa wyprodukowana przez Twój zastęp? O ile 3 osoby można nazwać zastępem ;)

 3. ale u nas był chińczyk gotowany na mleku bez sosu z surówka więc dobrze wiemy co było lepsze nie to co jakiś kotlecik z psa.

 4. Pff! Nasze i tak bylo the best ;D
  Na zdjeciu zreszta widac, ze Grubemu smakowalo ;P

  1. Akurat Gruby nie jest dobrym wyznacznikiem bo jak jamochłon wchłonie wszystko ;)
   Wasze było dobre, pomysłowe, tylko trochę niedopracowane (twarde).

 5. Oi twarde : // to tylko szczegóły ! : ]] nie trzeba się od razu czepiać ^^ 2 miejsce juupi ! następnym razem będzie już 1 : DD !!

  1. Jako że jesteście babki… a więc twór genetycznie przystosowany do kucharzenia, to miejsce powinno być pierwsze!

 6. Heh to na następnym biwaczku liczymy na pyszny obiadek! naleśnixy z czekolada czy cuś…:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *