Niedźwiedzia Zbiórka Drużyny

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska Hufiec Żyrardów - Zastęp I LisyZa nami kolejna bardzo ciekawa zbiórka organizowana przez naszych umiejętnych harcerzy! Tym razem do walki wkroczył Zastęp V Niedźwiedzie, który zadanie miał niełatwe, bo ze względu na kontuzję, w zbiórce nie mógł uczestniczyć zastępowy.  Zbiórka zaczęła się w niedzielę o godzinie 10.30 w pobliżu miejsca wigilijnego. Gdy już wszyscy dotarli na miejsce, MakGajwer zarządził szybką zbiórkę, podczas której zostaliśmy podzieleni na 3 patrole, a podział ten wyglądał w następujący sposób:

Patrol I Lisy  w składzie: Ącka, Wichura, Pestka i Bąku.
Patrol II Mamuty w składzie: Chmura,Bzyku,Wally, Haydi. 
Patrol III Żbiki w składzie:  Popek wraz z Sową.

 

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska Hufiec Żyrardów - Zastęp I LisyNastępnie ruszyliśmy na trasę. Mimo śniegów,  mimo mrozów,  czas szybko nam upływał na realizacji ciekawych zadań. Szybko dotarliśmy do pierwszego punktu kontrolnego,  na którym czekał na nas Ryba. Przygotował on dość wymagający tor przeszkód,  zawierający elementy czołgania oraz  skakania… Łatwo nie było bo dość utrudniajacym elementem przejścia toru był ubiór w kombinezon i maskę przeciwgazową. Na drugim punkcie czekało na nas zadanie przygotowane przez Plutona. Odnajdywanie i zapamiętywanie to główny cel tego punktu. Na kolejny punkt doszliśmy za pomocą azymutów. Czekał tam na nas wyszkolony w grę w karty MakGajwer.  Zadanie polegało na tym abyśmy z nim wygrali w pokera.  Dalej poprowadziły nas  strzałki,  gdzie na skrzyżowaniu dróg natknęliśmy się na list. Z listu dowiedzieliśmy się o kierunku drogi, ponadto przestrzeżono nas przed wrogim wartownikiem, który miał się czaić w okolicy.  Na ostatnim punkcie Niedźwiedzie reprezentowane przez Ryśka przetrenowały nam oko podczas strzelania do celu z wiatrówki. Utrudnieniem jednak tego był wartownik który nie mógł nas zauważyć. Na koniec przeszliśmy do miejsca ogniska aby spotkać się przy naszym tradycyjnym „pozbiórkowym” ognisku, którego rozpalenie było dość pracochłonne. Tradycyjnie już podczas takiego ogniska opiekliśmy przyniesioną z domów kiełbe , a zastęp organizujący zbiórkę  dokonałhajd77 Mazowiecka Drużyna Harcerska Hufiec Żyrardów - Hajdi podsumowania. Miejsce pierwsze z 6 punktami zajęły dwa patrole. Patrol I lisy oraz patrol III Żbiki. Punktów pięć i tym samym drugie miejsce przypadło  Mamutom.  Podsumowując… zbiórka była naprawdę fajna ;) Mróz i zimno nie przeszkadzało nam ani trochę. Przy okazji przećwiczyliśmy rozpalanie ogniska w trudnych warunkach. Bawiliśmy się bardzo dobrze  za co wszystkim Niedźwiedziom biorącym udział w organizacji zbiórki bardzo dziękujemy!   Galerię zdjęć ze zbiórki można zobaczyć klikając w ten link.

6 thoughts on “Niedźwiedzia Zbiórka Drużyny

  1. No pewnie ;) W imieniu mojego zastępu, dziękujemy za tak pozytywną relację , no i oczywiście zyskałaś wieeeelkiego plusa za ” Niedźwiedzie reprezentowane przez Ryśka” :D.
    Dziękujemy naszej pani redaktor , która włożyła ciężką pracę , aby to napisać !.

    Rysiu

  2. Nie ma za co dziękować , ponieważ należały Ci się słowa pochwały za tak dobrze i czytelnie, bez błędów ,schludnie itd. wykonaną pracę !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *