Obóz 2015 – pierwsze podsumowanie

77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaZa nami obóz, czyli czas na który każdy harcerz czeka właściwie cały rok. Po raz drugi odwiedziliśmy nadmorską bazę namiotową “Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie k. Białogóry. Jak wyglądają nasze pierwsze wrażenia?? Nie jestem w stanie odpowiedzieć za uczestników, ale dla mnie jako dla instruktora z dość długim stażem w tej drużynie, był to jeden z najlepszych wyjazdów wakacyjnych 77MDH w ostatnich latach. Na pewno był to obóz bardzo intensywny, gdzie czas mieliśmy wypełniony do ostatniej minuty. Każdego dnia staraliśmy się być na plaży, aby zmierzyć się z falami i temperaturą naszego kochanego Bałtyku ;) Oprócz relaksu nad morzem, właściwie każdy dzień poświęcaliśmy na gry terenowe, szkolenia i szlifowanie technik harcerskich. Co najważniejsze i co nas najbardziej cieszy… praktycznie wszyscy harcerze 77MDH zdobyli swój pierwszy stopień harcerski, zdobyte zostały też dziesiątki sprawności, a cztery osoby: Bojka, Wichura, Szycha i Wizjer dostąpiły wielkiego zaszczytu jakim jest przyrzeczenie harcerskie.

Widać w naszej drużynie olbrzymi postęp od ubiegłego roku (poprzedniego obozu), zastępy się wykrystalizowały i okrzepły. Bieg zaliczeniowy pokazał, że większość uczestników tego obozu przyswoiła dużą dawkę wiedzy i umiejętności, dzięki czemu młodzik czy ochotniczka to już zdecydowanie za mało i warto zawalczyć o wyższe stopnie. Zaczynający się we wrześniu nowy rok harcerski, dzięki pozyskanym umiejętnościom powinien być dla Was łatwiejszy, co jednak nie oznacza, że można spocząć na laurach.

Mam nadzieję, że pozytywna energia która w Was wstąpiła podczas obozu, zgranie zastępów i zrozumienie wykształcone wieloma alarmami nocnymi podczas obozu przełoży się na wysoką jakość pracy 77MDH od września. Mam też nadzieję, że nie zabraknie Wam też pomysłowości i kreatywności podczas organizowania zbiórek. Naprawdę liczę, że tegoroczny obóz był dla nas przełomowy i niebawem zademonstrujemy swoją siłę :)

 

Wallson

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *