Rajd Inny niż Wszystkie 9

Chudy Rój - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska

To był rajd inny niż wszystkie… nie da się ukryć ;) Mieliśmy jechać w sześciu… niestety nie wyszło, zaś na godzinę przed wyjazdem zaś okazało się, że pojedziemy tylko w czterech. W ostatniej chwili ze składu wypadła nasza największa gwiazda… najbardziej znany harcerz 77MDH w Działdowie, połykacz lizaków, czyli Kanon. Podróż upłynęła nam w radosnej atmosferze, bo WG Małysz (wiejski głupek) dał przecudnej urody koncert na gitarze. Z tylnego siedzenia leciały rożne hiciory, od “Bo wszyscy harcerze to jedna rodzina” po “Miała matka syna” i “Chodź z nami na rajd”. Wyjechaliśmy z Żyrardowa na tyle późno, że udało nam się dojechać idealnie na… ciszę nocną ;) Jakoś się tym nie zmartwiliśmy, bo następnego dnia czekała na długa trasa gry terenowej i walka z raczej niesprzyjającą pogodą.

 

Punkt kontrolny nr.2 - 77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaNa sobotnią trasę wyruszyliśmy jako ostatni… z przekonaniem że “ostatni będą pierwszymi”. Na szczęście nie padało, choć wiatr chciał nam łby pourywać a breja śnieżna zrobiła nam akwarium z butów już po godzinie marszu. Atmosfera w patrolu była bojowa, ze śpiewem na ustach połykaliśmy kolejne kilometry, tym bardziej, że dołączyła do nas “Ruuuuda” z olsztyńskiej 26 WODH “Cassiopea”. Trasa widokowo bardzo bardzo ciekawa (77MDH lubi te okolice), jednak musieliśmy się mocno napracować aby zaliczyć wszystkie punkty i szczęśliwie dobrnąć do jej końca. Kłopoty zaczęły się już na punkcie kontrolnym nr.2 bo po dotarciu w miejsce wskazane na mapie… czekały już na nas cztery zdezorientowane patrole, szukające organizatorów gdzieś po krzakach. Nieocenioną pomoc oddała nam mapa okolicznego terenu, którą zapobiegliwie przygotowaliśmy w domu… kserówka otrzymana od organizatorów była niestety mało czytelna. Po krótkiej rozmowie z organizatorem ustaliliśmy na czym polegał błąd, a następnie odnaleźliśmy punkt. Idąc dalej trasą cieszyliśmy się z fajnej zabawy i ze spaceru w naprawdę ładnym terenie mimo tego, że każdy krok był kwitowany charakterystycznym chlup-chlup w butach ;) Przed godziną 15:00 cali i zdrowi, jako drugi patrol dotarliśmy w jednym kawałku do szkoły… gdzie czekała na nas gorąca pomidorówka :) Wieczorem po długich i morderczych przygotowaniach przedstawiliśmy jeszcze scenkę pt. “Heniek Portier – Historia Prawdziwa” a następnie wzięliśmy udział w apelu kończącym rajd. Tym razem wygrać się nie dało… choć bardzo się staraliśmy ;) Po apelu było świeczowisko i wypad do Działdowa na pyszną pizzę. Posileni pizzą wróciliśmy do szkoły w Turzy Wielkiej gdzie długo szarpaliśmy struny gitary wspomagani hektolitrami herbaty. Niedzielny poranek przywitał nas kompletną ciszą… bo prócz organizatorów zostaliśmy w szkole sami. Dziwny to zwyczaj, żeby zrywać się z rajdu w sobotę wieczorem, albo w niedzielę ciężkim świtem… takie widać jednak czasy. Nie pozostało nam nic innego jak pozbierać swoje graty, pomachać na odchodne i odstawić Ruuudą na stację do Działdowa.

Do zobaczenia za rok :) !!!

Patrol Chudy Rój - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska

 

A na koniec zapraszamy do obejrzenia naszej video-relacji z Rajdu Inny niż Wszystkie 9. Zobaczcie jak to wyglądało okiem naszej kamery. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba :) :) :)

 

11 thoughts on “Rajd Inny niż Wszystkie 9

 1. Ruda, Hajdi, Pączek, Małysz… dzięki za naprawdę fajny łykend!

  Aaaa i organizatorzy rajdu ;) Dla Was też piąteczka za wysiłek włożony w przygotowanie rajdu! Do zobaczenia za rok!

 2. Dziękuje druhom bardzo za opowieści o przygodach waszej drużyny, które sprawiły, że mój światopogląd na temat harcerzy po raz kolejny obrócił się o 180 stopni :)

  PS. Do druha, który kazał mi umyć garnek… znam się na żartach :P

  Pozdrawiam
  9 DDSH “SZTORM”

  1. > mój światopogląd na temat harcerzy po raz kolejny obrócił się o 180 stopni
   Na dobre czy złe zmienił się ten światopogląd ? :)

   > Do druha, który kazał mi umyć garnek… znam się na żartach
   Druhna wybaczy Pączkowi ;) on prosty chłopak ze wsi… wychował go las :D

   Również Pozdrawiamy!
   77 Mazowiecka DH

 3. Długo czekałem na to video Pozdrowienia za pomysłowość i wgl.

  Najlepszy był śmiech Wallsona podczas scenki o różdżkach. Hah

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *