Zagraliśmy razem z WOŚP

Już po raz kolejny 15 stycznia nasza drużyna uczestniczyła w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :)

Spotkaliśmy się o godzinie 9.00 na placu Jana Pawła II w dość licznym gronie. Wolontariusze poszli odebrać puszki oraz sercowe naklejki, a następnie dobraliśmy się w pary. Oczywiście nie mogło tego dnia zabraknąć WOŚP’owego Harcolotu! Zdobiły go: świecące lampeczki i wielkie serca po bokach. Wydobywała się z niego muzyczka, którą słychać było z daleka oraz pozytywna energia :). Harcolot powodował radość w ludziach i chęć pomagania. Po sesji fotograficznej i  krótkiej potańcówce około 9:30 ruszyliśmy w miasto. Ludzie bardzo chętnie wrzucali nam do puszek najróżniejsze datki z uśmiechem na ustach. W czasie tej zbiórki czekały na nas różne miłe przygody, takie jak np. spotkanie z zespołem Dżem :D Nie raz można było usłyszeć jak ludzie cieszą się na widok harcerzy. Po około 5 godzinach nasze puszki były pełne i poszliśmy się z nich rozliczyć.

 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska uzbierała w tym roku aż: 7678,36zł !!  To naprawdę super wynik. Spędziliśmy czas na dobrej zabawie przy tym pomagając. Jak mówi 3 punkt Prawa harcerskiego : ,,Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się uzbierać jeszcze więcej, bawiąc się przy tym tak dobrze jak tym razem.

 

 

Dla WOŚP kwestowali: Chmura, Wallson, Bzyku, Małysz, Pestka, Ałycza, Wilku, Wichura, Grucha, Niko, Igła, Beza, Szóstka, Szycha, Gwiazda, Huragan, Wąski, Grożę, Sir, Rogu, Wizjer, Puchacz, Gustlik, Mały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *