Rozkaz L3/2010

Młodzieszyn 01.02.2010

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec ZHP Żyrardów im. Harcerzy Młodego Lasu
77 Mazowiecka Drużyna Harcerska  im. Zawiszy Czarnego


Rozkaz L3/2010


Druhny i Druhowie!

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się nam tak miło i pożytecznie spędzić czas na kolejnym biwaku naszej drużyny. Po raz pierwszy pojawiły się nowe osoby, po raz pierwszy wzięły udział w biwaku, a to zupełnie inna aktywność harcerska niż cotygodniowe zbiórki. Na biwaku przez kilka dni jesteśmy razem przez 24 godziny na dobę, to właśnie na imprezach tego typu można budować harcerskiego ducha, wytrzymałość i przezwyciężać słabości. Tu można hartować charakter skautowy i zdobywać kolejne umiejętności. Bardzo cieszy mnie obecność tych dla których zbiórki, rajdy, biwaki czy obozy harcerskie nie są pierwszyzną. To właśnie tacy ludzie, którzy regularnie uczestniczą w życiu naszej drużyny, czyli zbiórkach, biwakach, rajdach i obozach są motorem tej ekipy. Na takich ludziach najbardziej mi zależy, to dla takich ludzi wszyscy z Zastępu Mammutów mobilizują się i pracują.

Przy okazji chciałbym podziękować ekipie z Olsztyna, ponieważ jak mało kto, w dość naturalny sposób odnalazła podobne fale, na których i my nadajemy. Dzięki temu mogło nastąpić pomiędzy naszymi drużynami pełne zrozumienie. Ponadto dziewczyny dzięki swojemu niezaprzeczalnemu urokowi wniosły sporo kolorytu w nasz siermiężny styl pracy.

Biwak był ciekawym sposobem na rozpoczęcie ferii zimowych. Życzę Wam odpoczynku przez te 2 tygodnie i powrotu w gotowości do codziennej pracy harcerskiej już po feriach.

 

1.1 Stopnie, sprawności, odznaki specjalistyczne
Na wniosek Rady Drużyny przyznaję Stopień Młodzika druhom: Soboniowi, Żmijewskiemu, Rylskiemu, Nowakiewiczowi i Kuralowi

 

Czuwaj!
phm. Robert Komoń