77MDH znów na sportowo

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska - Zbiórka SporotwaNiestety kolejny raz pogoda wygnała nas pod dach. Planowaliśmy Szramę… ale po mroźnej i śnieżnej zimie ślad nie pozostał. Jakoś nie mieliśmy chęci na hasanie w lesie po kostki w wodzie… więc znów padło na halę :) Poprzednim razem siódme poty wylewaliśmy podczas meczy w piłkę chińską i kopaną, zaś tym razem postawiliśmy na rywalizację zastępów  i gry zespołowe.

Na pierwszy ogień poszedł tor przeszkód… wygrał Zastęp V Niedźwiedzie (3pkt) , drugie miejsce Zastęp I Lisy wspomagany przez Kanona i  Hajdiego (2pkt), miejsce trzecie Zastęp III Żbiki (1pkt) … debeściaki spod znaku Wilka 0 punktów ;)

Kolejną dyscypliną było przeciąganie liany ;) Przed startem patrząc na tonaż poszczególnych składów, można było wytypować murowanego faworyta. Niespodzianki nie było, bo wygrał Zastęp V Niedźwiedzie (3pkt), srebro przypadło Lisom „na dopingu” (2pkt),  na najniższy stopień podium wskoczył Zastęp IV Wilki (1pkt) … a bez punktów pozostały Żbiki.

Po chwili odpoczynku organizatorzy zaordynowały zastępom kolejną zabawę… Uni-Slalom, czyli slalom z osprzętem do unihokeja. Bezkonkurencyjny okazał się Zastęp męsko-żeński Lisy (3pkt), zaszczytne drugie miejsce wyszarpały Wilki (2pkt), tłuściochy od Niedźwiedzi musiały się tym razem zadowolić miejscem trzecim. Żbiki niestety znów poległy (0pkt).

Ostatnia punktowaną konkurencją był turniej w zbijaka. Tu walka była bardzo bardzo wyrównana i o włos zwyciężyły Lisy „na koksie” (3pkt). Dzielnie walczącym Żbikom przypadło miejsce drugie (2pkt), zaś psim swędem 3 miejsce i 1pkt powędrował do Wilków.  Niedźwiedzie chyba złapała zadyszka ;) (opkt).

 

Achtung Achtung!!! Pozor Pozor!!! Zbiórkę sportową zwyciężyły „letko męskie” Lisy – łącznie 10pkt. Drugie miejsce… bądź co bądź zacne przypadło Niedźwiedziom – 7pkt. Obciachowe miejsce trzecie z równie obciachowym wynikiem 4pkt przypadło Wilkom. Dno i pół metra mułu… długo długo nic i w końcu są… Żbiki!!! Żbiki zakończyły rywalizację z oszałamiającym wynikiem 3pkt. Gratki, ściskulce i buziaczki! A na koniec oczywiście filmidło :)

 

 

[youtube 8DHgWQw8Snc nolink]

10 thoughts on “77MDH znów na sportowo

    1. Zostaliście zdyskwalifikowani za niesportowe zachowanie ;)Kaczor przeciągając szarfę przez siebie ściągnął przy tym spodenki i się laski zdekoncentrowały ;)

      Ps. I tak Wam to niewiele zmienia ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *