Biwak Drużyny & Boodstock

Blisko 10 lat temu luźna rozmowa dwóch druhów (phm Roberta Komonia i phm Mariusza Gmurka) przy obozowym obiedzie zaowocowała reaktywacją Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego. Krok po kroku, właściwie od zera, dzięki wytężonej i przemyślanej pracy udało się rozwinąć HRR do jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych imprez harcerskich w naszym kraju. Jak mawia stare ludowe porzekadło… historia lubi się powtarzać, i być może jesteśmy właśnie świadkami podobnego zjawiska. Kilka tygodni przed wakacjami spotkało się trzech instruktorów: phm Mariusz Gmurek, pwd Marcin Gmurek i hm Jerzy Pólkowski. Sytuacja w tym przypadku była podobna jak z HRR-em, podczas nieformalnego spotkania dyskutowany był pomysł organizacji pewnej imprezy. Tak narodził się Boodstock – plenerowy festiwal dla harcerzy, który aktualnie chyba w Polsce nie ma swojego odpowiednika ;)

Za nami pierwsza edycja Boodstocku, która była formą przetarcia szlaków, testów i prób… tak aby już przyszłoroczna edycja wypadła okazale. W ramach festiwalu bawiliśmy się naprawdę świetnie, a dwa dni biwakowania dały uczestniczącym drużynom okazję do realizacji szlifowania harcerskiego rzemiosła. Mimo raczej kiepskich prognoz, pogoda dała radę i udało zrealizować wszystkie zaplanowane punkty programu. Podczas części konkursowej festiwalu było sporo śmiechu, jeszcze więcej tremy, ale też dużo naprawdę udanych występów. Mimo faktu, że wielu uczestników pierwszy raz w życiu miało do czynienia z profesjonalną sceną czy mikrofonem… to widzowie zgromadzeni przed sceną mogli posłuchać dobrej harcerskiej muzyki.

Ostatecznie Jury w składzie: dh Wichura (77MDH), dh Kociak (24DH), dh Zbych (Wataha), dh Michaś (10DH) spośród 16 podmiotów występujących w części konkursowej Boodstocku wyłoniło zwycięzców:

  1. ex aequo: Olena z 24DH oraz 10DH z Kuklówki
  2. ex aequo: Zastęp IV Wilki z 77MDH oraz Zastęp Przygotowany na Opak z 24DH
  3. ex aequo: MiK Band z 24DH oraz Zastęp II Orły z 77MDH

Ponadto szanowne Jury postanowiło wyróżnić Zastęp LXXVII Mammuty z 77MDH i Krąg Wataha (uznanie za emerycki wysiłek i zaangażowanie) ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *