Biwak w Młodzieszynie 2015

77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaW ubiegły piątek (20.11) nasza drużyna wybrała się na szkoleniowy biwak do Starych Bud koło Młodzieszyna, jest to biwak na który jeździmy już od ponad 15 lat!

Spotkaliśmy się o godz. 17:30 pod szkoła nr. 4 , wpakowaliśmy się do samochodu i z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy w drogę :) Nim się obejrzeliśmy byliśmy już na miejscu. Zastępami pobiegliśmy do dawnych szkolnych sal by wypakować tam swoje rzeczy. Potem przydzielono nam egzemplarz opisujący historie harcerstwa do którego mieliśmy ułożyć 15 pytań, przedstawiliśmy je potem w postaci quizu na świeczowisku :) Gra toczyła się o pyszną czekoladę… i tak mniej więcej minął nam piątek. Później była już tylko cisza nocna i grzeczny spoczynek w śpiworkach ;)

77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaWczesna pobudka to coś czego nam brakowało! W ramach gimnastyki, Wilku i Wichura przygotowały nam także poranne zajęcia taneczne. Po śniadaniu czekało na nas zadanie w postaci odnalezienia dwóch cmentarzy, zrobienia zdjęć i poszukania na ich temat informacji. Po powrocie zjedliśmy dwa wspaniałe dania takie jak ,, Paw” ( makaron , ser , mięso mielone) i ,,Glut” czyli kisiel ze wszystkimi słodkościami :)  Uczyliśmy się też kilku kolęd , odbył się apel , a także wieczorne świeczowisko z 55 Wielopoziomową Drużyną Harcerską z Rybna , którym serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i śpiewanie . Ta noc była wyjątkowa , ponieważ o około 3 nad ranem dwójka naszych harcerzy  złożyła przyrzeczenie harcerskie i dostąpiła zaszczytu posiadania krzyża harcerskiego. Wielkie gratulacje dla Wilka i Pandy.

Niedziela , czyli ostatni dzień naszego biwaku. Po przebudzeniu czekało na nas 11 punktowe INO, sprzątanie i pakowanie. Obył się też oczywiście apel podsumowujący biwak. Wszystko co dobre musi się skończyć… nastała ta chwila w której wszyscy z lekkim smutkiem w oczach pożegnaliśmy się ze szkołą w Budach Starych i wróciliśmy do domu. Był to naprawdę świetny biwak na którym podszkoliliśmy się, odpoczęliśmy i świetnie bawiliśmy :) Co może potwierdzić poniższy filmik …

 

Ja protestuję!

Jeśli biwak to koniecznie z elementami muzycznymi. Nasz protest-song :) #HarcZyrardow

Posted by 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska on 21 listopada 2015

 

Na rajdzie byli : Chmura , Wallson , Bzyku , Małysz , Kanon , Bonku , Wichura , Wilku , Bojka , Niko , Grucha, Drwal , Panda , Wizjer , Huragan , Pikaczu , Puma , Puchacz , Szycha , Haski , Grożę , Luby , Gustlik , Gwiazda , Armanii .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *