Biwak w Młodzieszynie 24-26.11.2017

W ubiegły weekend nasza drużyna wybrała się na biwak w nasze ulubione miejsce, do Młodzieszyna :).
Nie byłoby roku w którym nie odwiedzilibyśmy Młodzieszyna choć raz, więc 24 listopada spakowaliśmy plecaki i ruszyliśmy na kolejną harcerską przygodę. Około 19 byliśmy na miejscu Mammuty poszły odwiedzić Panią Ule dyrektorkę szkoły do której wcześniej przyjeżdżaliśmy, a chłopaki zajęli się układaniem ogniska.
Wieczorkiem zjedliśmy kolację odbyło się ognisko, a przed snem oglądanie starych drużynowych filmów :)

Pooooobudka! Wstajemy, czas na sobotnią trasę :)
Zanim jednak pójdziemy w las musimy zjeść śniadanie,  niektórzy bardzo uradowani zdobyli kanapki z kotletem. Po śniadaniu otrzymaliśmy mapy i chwilę potem wyruszaliśmy na trasę.
Podczas trasy  mogliśmy szlifować swoją wiedzę z zakresu podchodzenia, szyfrów, terenoznawstwa oraz budowania kuchni polowych i rozpalania ognia. 
Po powrocie do remizy otrzymaliśmy zadanie polegające na zrobieniu scenki do jednego z wybranego prawa harcerskiego.
Tego dnia czekało na nas coś wyśmienitego! Pyszny makaron z kiełbaską, warzywami i mieszanką sosów. Wieczorem urządziliśmy sobie drużynowe karaoke, bawiliśmy się świetnie śpiewając stare kultowe piosenki oraz te nowe , bardziej pszenno- buraczane :D Śpiewaliśmy i tańczyliśmy razem do późnej nocy,  nawet Mammuty wykonały  dla nas kilka muzycznych hitów. Na dobranoc obejrzeliśmy wszystkie części filmów z Szklanej Huty :).
Nadeszła niedziela wszyscy z zdartymi po sobotnim karaoke gardłami ćwiczyliśmy od rana kolędy na świąteczny występ. Zawzięcie ćwiczyliśmy, by wypaść na występie jak najlepiej. Po próbie zaczęliśmy się powoli pakować i około godziny 14 wyjechaliśmy do domu.
Biwak był jak zwykle świetny, na te 3 dni oderwaliśmy się od szkoły, pracy i bawiliśmy się świetnie spędzając razem czas :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *