Chroboty Arena(TM) – boisko 77MDH

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska - Michel Platini
Prezydent UEFA Michel Platini dokonuje historycznego wyboru.

18 kwietnia 2007 w walijskim Cardiff dokonano wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w 2012 roku. Członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA wskazali na wspólną kandydaturę Polski i Ukrainy. W tamto kwietniowe popołudnie harcerze 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej jeszcze nie zdawali sobie sprawy jak przełomowy jest to dzień.

 

W piłkę nożną gramy od lat, piłka nożna pomaga nam utrzymać doskonałą kondycję fizyczną. Na fali przygotowań całego kraju do Euro 2012 postanowiliśmy dorzucić swoje 3 grosze do rządowego programu „Stadiony na Euro” i zbudować własną Arenę (Chroboty Arena). Rada Drużyny poparła powyższą decyzję jednogłośnie! Oczywistym jest, że nie dysponujemy budżetem kilkuset milionów euro… za to zaradności i pracowitości nie można nam w żadnym wypadku odmówić ;) Grunt pod Chroboty Arenę został użyczony przez naszego drużynowego – Chmurę, narzędzia do budowy Areny (grabie, szpadle, widły) zorganizowaliśmy głównie we własnym zakresie.

 

P.W. "JARMAR" s.c. J.Skrobisz R.Skrobisz
P.W. "JARMAR" s.c. J.Skrobisz R.Skrobisz ul.Moniuszki 51 96-300 Żyrardów

Nieocenioną pomoc za którą serdecznie po harcersku dziękujemy udzieliła nam firma P.W. „JARMAR” s.c. J.Skrobisz R.Skrobisz w osobie Pana Romana Skrobisza. Dzięki firmie „JARMAR” już niedługo na Chroboty Arenie będzie się zielenić profesjonalna sportowa murawa z której już jesteśmy bardzo dumni.

 

 Prace na Chroboty Arenie przebiegają sprawnie i bez zbędnych opóźnień, u nas nie ma problemów z wadliwymi schodami czy cieknącym stropem! Jeszcze w wakacje zmobilizowaliśmy wszystkie dostępne moce przerobowe naszej drużyny i uzbrojeni w szpadle oraz grabie przygotowaliśmy plac budowy. Dziś w związku ze sprzyjającą prognozą pogody (delikatny deszcz) postanowiliśmy delikatnie wzruszyć grunt i zasiać trawę. Kilka zdjęć z prac wykończeniowych można zobaczyć poniżej. Niedługo uroczyste otwarcie naszego drużynowego stadionu! Na pierwszy mecz przyjdzie pewnie jeszcze trochę poczekać, aż trawa się ukorzeni.

 

 

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska - Chroboty Arena77 Mazowiecka Drużyna Harcerska - Chroboty Arena77 Mazowiecka Drużyna Harcerska - Chroboty Arena77 Mazowiecka Drużyna Harcerska - Chroboty Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *