Reaktywacja: życie po covid-19

drużyna harcerska
77 Mazowiecka Drużyna Harcerska

Nie ma co ukrywać… drużyna harcerska wyjęta ze swojego naturalnego środowiska (w naszym przypadku lasu) i pozbawiona możliwości działania zaczyna umierać :( Dlatego też przez te trzy ciężkie miesiące robiliśmy bardzo dużo, aby do tego nie dopuścić! Musieliśmy wkroczyć na zupełnie nowe dla siebie obszary (harcerstwo online), włożyć jeszcze więcej wysiłku, aby nie zatrzymać bicia serca naszej ekipy. Wykonaliśmy sporo pionierskiej (nowatorskiej) pracy, którą później powieliło sporo drużyn.

Dużym sukcesem okazał się WKKW – czyli Wielki Koronawirusowy Konkurs Wiedzy czyli forma współzawodnictwa między zastępami 77MDH (przykład), niesamowicie dużo radości dał nam muzyczny projekt „Usiądź z nami przy ognisku„. Spotkania live na facebooku, które organizowała nasza drużyna harcerska przyciągały co niedzielę przed ekrany setki oglądających (przykład). 

Za nami pierwsza zbiórka po blisko 3 miesiącach przerwy. Niesamowite uczucie wrócić w końcu do swojego ukochanego leśnego świata i zobaczyć się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Na pierwszą zbiórkę po przerwie przygotowaliśmy szkolenie z obsługi busoli dla najmłodszych, oraz bieg na orientację dla wszystkich. Szkolenie oraz bieg przygotował Zastęp Wędrowniczy VII „Żubry”. Bieg zupełnie niespodziewanie wygrał Chmura ;) zaś pozostałe miejsca na podium zajęli przedstawiciele Zastępu LXXVII Mammuty (doświadczenie jak widać jest tu kluczowe). Zbiórkę udało się zorganizować z powodzeniem mimo pewnego rodzaju ograniczeń :) Cieszy nas ogromnie zaufanie rodziców naszych harcerzy, bo frekwencja na zbiórce była naprawdę wysoka. Na następną zbiórkę za tydzień (07.06.2020) zaplanowaliśmy Harcerskie Mistrzostwa Kulinarne 2020 :)

Więcej zdjęć ze zbiórki można znaleźć tu :) Zapraszamy też na na naszego fejsbukainstagramayoutuba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *