Dzień Myśli Braterskiej

Dziś skauci na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. 22 lutego jak każdy harcerz naszej drużyny wie, to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Nie każdy jednak pewnie wie, że idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego – rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

Robert Komoń "Wodzu" - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska

Dziś o godzinie 18:00 harcerze 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego udadzą się do siedziby naszego macierzystego hufca, aby spotkać się przy ogniu w gronie naszych znajomych i przyjaciół z innych drużyn. W tym też momencie nasze myśli popłyną w kierunku scoutów żyjących na całym świecie, od Nordkapp na północy po RPA na południu, od Portugalii na zachodzie , po wschodnie wybrzeże USA. Zmasowany atak naszych myśli może popłynąć do Olsztyna… radzimy się więc harcerkom i harcerzom z 26WODH „Cassiopea” odpowiednio na to przygotować bo uszy mogą od obgadywania piec ;)

W tym szczególnym dniu nasze myśli mimowolnie uciekają jednak w jednym kierunku… wysoko gdzieś, hen do nieba, na spotkanie ze scoutem będącym ikoną tej drużyny, naszym Wodzem, druhem phm Robertem Komoniem.  Niestety ktoś inny będzie musiał opowiedzieć gawędę o Bi-Pi, ktoś inny zaintonuje „Harcerskie Ideały”. Wierzymy jednak, że Wodzu będzie z nami, bo On o takich świętach nigdy nie zapominał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *