Harcerska Bitwa Morska

Harcerska Bitwa MorskaTym razem zbiórka odbyła się na świetlicy u Bzyka , ze względu na topniejący śnieg. Jej celem było podszkolenie nas w wiedzy harcerskiej i chyba każdy przyzna , że się udało. Cała sztuka polegała na grze w statki i odpowiadaniu na pytania za jeden lub dwa punkty. Tym razem zwycięską ręką wyszedł zastęp V „Niedźwiedzie” , uzyskawszy aż 19 punktów. Kolejne miejsce przypadło dziewczynom z zastępu I „Lisy”. Ich ilość punktów wynosiła 9. Ostanie z możliwych miejsc zajął zastęp III „Żbiki” z ilością 6 punktów i przegrywając , musieli ponieść karę na miarę posprzątania w świetlicy po naszym pobycie.

Pytania dotyczyły historii ZHP , Roberta Badena Powella oraz innych rzeczy i czynności związanych oraz powiązanych z harcerstwem/skautingiem.  Pytań było 30 lub 35.

Następnie pojechaliśmy na grób śp. Roberta Komonia , gdyż były wtedy jego urodziny. Starsza część drużyny obudziła w sobie wspomnienia dotyczące obecności tego wspaniałego człowieka , a młodsi mogli wysłuchać , jaka to była historia drużyny , zanim dołączyli do 77MDH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *