Lisy wyszły z nory…

Lis - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska
Lis w zimowej scenerii :)

Szare, krótkie zimowe dni, to raczej ciężka pora roku zarówno dla lisów, żbików, niedźwiedzi… jak i mammutów. Ostatni miesiąc był dłuuuugim pasmem lenistwa, obżarstwa i chaosu, co raczej nie pomagało w poprawie ogólnego nastawienia do życia. Czas najwyższy jednak się zmobilizować i w końcu zrobić coś konstruktywnego… coś, co pozwoli nam wrócić do normalnego drużynowego rytmu.

Jako pierwsze sygnał do działania dały lisy, które zorganizowały dziś bardzo ciekawą grę miejską po różnych zakątkach Żyrardowa. Mimo śniegów, mimo mrozów czas szybko nam upływał na realizacji ciekawych zadań i łamigłówek. Ącka jako pani policjantka przetestowała, czy płynie w nas krew Sherlocka Holmesa, Łaguś sprawdzała naszą orientację w terenie… a właściwie w parku. Po przejściu pod kościół dostaliśmy się pod ostrzał pytań na temat naszego kościoła farnego, zaś w okolicach rynku Opał urządziła tor przeszkód z jajem… co wywoływało śmiech i zaciekawienie wśród przechodniów. Rozwiązanie gry miejskiej nastąpiło w budynku Dworca PKP, gdzie zebrane informacje powinny dać możliwość rozwiązania zagadki będącej motywem przewodnim całej zabawy.

Niedźwiedź - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska
Niedźwiedzie jeszcze w marnej kondycji...

Na koniec przeszliśmy do lasu, aby spotkać się przy naszym tradycyjnym „pozbiórkowym” ognisku. Tradycyjnie już podczas takiego ogniska opiekliśmy przyniesioną z domów „padlinę” , a zastęp organizujący zbiórkę (Lisy) dokonał podsumowania naszych zmagań.

Jakiegoś  wielkiego zaskoczenia nie było ;) Najlepiej wypadł patrol złożony ze zmiksowanego Zastępu III Żbiki i Zastępu V Niedźwiedzie, zdobywając łącznie 15pkt. Drugie miejsce przypadło Zastępowi LXXVII Mammuty który zdobył jedynie punkt mniej (łącznie 14pkt). Punktów trzynaście i tym samym trzecie miejsce przypadło Zastępowi IV Wilki. Podsumowując… zbiórka była naprawdę fajna i co najważniejsze przemyślana ;) Bawiliśmy się mimo mrozu naprawdę fajnie, za co wszystkim Lisom biorącym udział w organizacji zbiórki bardzo dziękujemy! Zobaczymy co niebawem pokażą Żbiki ;)

 

 

Zbiórka Lisów - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska
Podsumowanie Gry Miejskiej Lisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *