Jesienne Zbiórki Zastępów

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy CzarnegoPo szkoleniowym biwaku drużyny w Młodzieszynie, przyszedł czas na cykl „Jesiennych Zbiórek Zastępów” które zadanie mają właściwie te same co biwak.  Dalej się wiec szkolimy, przypominamy sobie rzeczy które teoretycznie powinny być już w głowie, ale również przyswajamy nowe pokłady wiedzy.

Cykl „Jesiennych Zbiórek Zastępów” rozpoczął oczywiście Zastęp I Lisy pod dowództwem dh. Marty Opalińskiej ps. „Opał” :) Trzeba przyznać, że Lisy dobrze przygotowały się do zbiórki, bo nasze niedzielne spotkanie było ciekawe i owocne… a dodatkowo wsparte przez piękną pogodę. Na początek przypomnieliśmy sobie wszelkie zagadnienia związane ze stopniami harcerskimi… ich nazwy, kolejność zdobywania, czy sposób oznaczania na mundurze. Strzelaliśmy też z wiatrówek, rozstawialiśmy namiot na czas… 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnegojak również mieliśmy zadania sprawnościowe okraszone elementami łącznościowymi oraz INO. Na koniec tradycyjnie mieliśmy ognicho z pieczeniem kiełabach… czyli to co łasuchy z 77MDH lubią najbardziej ;)

Wczoraj, czyli 27.11.2011 kolejną zbiórkę z cyklu „jesiennego” organizował Zastęp III Żbiki dowodzony przez mł. Mikołaja Sobonia ps. „Misiek”. Cóż takiego ciekawego przygotowały Żbiki ??? Relacja z tej zbiórki już niebawem ;) Za tydzień (04.12.2011) swoje możliwości zaprezentuje Zastęp IV „Wilki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *