Stare Karpno – HAL2023

Kiedy inni mają obóz dawno za sobą, my dopiero zaczynamy. Połowa sierpnia dla naszej drużyny to już od kilku lat standardowy termin Harcerskiej Akcji Letniej. W tym roku (11-20.08.2023) pokusiliśmy się też o znaczące zmiany… po kilku latach obozowania w Szklanej Hucie k. Białogóry, w tym roku postawiliśmy na Stare Karpno na Kaszubach k. Lipusza.

 

Choć wszystko ostatecznie było w najlepszym porządku, do Starego Karpna ruszaliśmy z niemałymi obawami. Drużyny z naszego rodzimego Hufca ZHP Jaktorów , które odwiedziły HBO Stare Karpno trzy tygodnie przed nami, delikatnie mówiąc do zadowolonych nie należały. Baza była kompletnie nieprzygotowana na przyjęcie harcerzy z naszego hufca, a sprzęt wydany przez bazę pozostawał wiele do życzenia. Negatywne wspomnienia hufca odnośnie HAL 2023 pogłębiane były przez totalny chaos, który generowała obsługa bazy, oraz fatalną pogodę od pierwszego do ostatniego dnia pobytu.

Z naszym pobytem już tak źle nie było, bo przede wszystkim pogodę trafiliśmy wyborną, a obsługa bazy się chyba trochę ogarnęła. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że HBO Stare Karpno ze swoim standardem pozostaje bardzo daleko w tyle za tym co oferują inni np. (Szklana Huta – Hufca ZHP Lębork czy Berdo – Hufca Ziemi Sanockiej) . Niemniej tereny dookoła bazy mają ogromny potencjał i harcuje się tu świetnie. 

 

cdn…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *