Oświadczenie 77MDH

Chcielibyśmy oficjalnie podzielić się z Wami ważną informacją, przełomową dla całej 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego. Po 87 latach ostatecznie kończymy naszą działalność w ramach Hufca ZHP Żyrardów. Działalności harcerskiej oczywiście nie zawieszamy, podjęliśmy jedynie trudną, acz zdecydowaną decyzję o przejściu do sąsiedniego Hufca ZHP Jaktorów. Decyzja ta została głęboko przemyślana, przedyskutowana i jednogłośnie przegłosowana przez Radę Drużyny. Zgodę na zmianę przydziału wyraziły oba hufce oraz Chorągiew Mazowiecka.

Nie będziemy owijali w bawełnę i nie zamierzamy nikogo oszukiwać, odchodzimy z Hufca Żyrardów wyłącznie ze względu na głębokie i niemożliwe do pogodzenia różnice w sposobie podejścia do działalności harcerskiej. Nie zamierzamy nikomu nic udowadniać, nie godzimy się na ciągłe utrudnianie nam życia, nie zamierzamy również wysłuchiwać kolejnych oskarżeń i pomówień bez pokrycia. Nie mamy czasu ani sił na udowadnianie swoich racji przed sądami, chcemy jedynie w 100% swoje moce przerobowe spożytkować na owocną pracę z młodzieżą.

Mamy jednocześnie nadzieję, że czas jak również brak zależności służbowej zatrze wszelkie wynikłe nieporozumienia. Może już niedługo czwarty punkt Prawa Harcerskiego: “Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza” w żyrardowskich środowiskach znów wróci do łask. Liczymy, że nasze metody pracy harcerskiej tak chwalone poza Żyrardowem, a wypracowane przez ponad 30 lat nieprzerwanej działalności w końcu znajdą też uznanie w naszym rodzinnym Żyrardowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *