Podsumowanie pracy harcerskiej

Kolejny rok harcerski za nami… jeszcze tylko długo wyczekiwany obóz i rok harcerski 2011/2012 będzie można uznać za zakończony. Czas najwyższy pokusić się o drobne podsumowanie tego co nam ten mijający rok harcerski przyniósł.

 

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy CzarnegoZacząć chyba trzeba od obozu, na który pojechaliśmy w połowie sierpnia 2011. Po wielu obozach stacjonarnych, tym razem wybraliśmy wędrowną formę wypoczynku. Za cel obraliśmy Bieszczady i Beskid Niski, w ciągu 10 dni przeszliśmy około 150km, śpiąc na polach biwakowych, w chatach studenckich, a czasem zwyczajnie na łonie natury ;) Z obozu tego pozostało nam wiele wspomnień i duże doświadczenie traperskie. Galeria zdjęć z obozu.

 

Tradycyjnie już w77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego ostatni weekend września pojechaliśmy do Jaktorowa na Rajd Szlakami Grupy AK Kampinos. Oby więcej takich rajdów! Choć organizatorzy nie uniknęli kilku potknięć, według nas był to chyba najlepszy rajd w jakim braliśmy udział na przestrzeni ostatnich lat. Ciekawe konkurencje, urozmaicona trasa, zero nudy przez 3 dni trwania rajdu. Jak dla nas ekstraklasa na rajdowej mapie Polski. Galeria zdjęć z rajdu.

 

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego16.10.2011 Hufiec ZHP Żyrardów im. Harcerzy Młodego Lasu obchodził wielki jubileusz. Tego dnia świętowaliśmy dwudziestopięciolecie nadania Hufcowi ZHP Żyrardów imienia Harcerzy Młodego Lasu. Ćwierć wieku harcowania, mając za patrona żyrardowską konspiracyjną organizację harcerzy „Młody Las” został uświetniony nadaniem nowego sztandaru, ufundowanego przez mieszkańców Żyrardowa. Oto kilka zdjęć.

 

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego

Początek listopada 2011 zastał nas na Biwaku Jesiennym w Młodzieszynie. Jak co roku, późną jesienią wybraliśmy się w głębokie ostępy Puszczy Kampinowskiej, aby szlifować swoją technikę i wiedzę harcerską. Od pewnego czasu towarzyszy nam zaprzyjaźniona drużna – 26 WODH Cassiopea z Olsztyna. Pogoda wyjątkowo dopisała, biwaczek wyszedł nam wyjątkowo udany, co potwierdzić mogą zdjęcia!

 

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego

Najmocniejszym akcentem tego roku harcerskiego był reaktywowany przez nas po ponad 10ciu latach Harcerski Rajd Radziejewski. Nie dane było nam się nudzić… zwiedziliśmy piękne zakątki Lasu Radziejewskiego, przedeptaliśmy wiele kilometrów leśnych ostępów, spróbowaliśmy swych sił w zadaniach logicznych i fizycznych. Wspaniały, blisko 1,5 godzinny koncert w pięknych okolicznościach przyrody zagrał zespół „Na Bani” z Trójmiasta.

 

I to tyle. Niebawem (10-19.2012) obóz 77MDH z którego podobnie rok temu przeprowadzimy relację live ;) Już teraz zapraszamy do oglądania naszych obozowych zmagań.  Zanim jednak obóz się zacznie… pracujemy nad kondycją :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *