Zbliża się nowy rok harcerski

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska

Koniec sierpnia w naszej drużynie, to zwykle czas chwilowego przestoju… wspominamy dopiero co zakończony obóz, robimy podsumowania całorocznej działalności, jak również szykujemy się do rozpoczęcia nowego roku harcerskiego. Za nami długie, wyczerpujące, a zarazem intensywne 12 miesięcy, podczas których udało się zrobić naprawdę dużo. Patrząc na zestawienie poniżej, możemy być z odchodzącego roku harcerskiego bardzo zadowoleni. Udało by się zrobić pewnie więcej, a efekty byłyby lepsze gdyby skutecznie nam w pracy nie przeszkadzano. Cóż… sorry taki mamy klimat ;)

Co za nami?

  •  Wrzesień 2013 to bardzo udany nabór do drużyny przeprowadzony głównie za sprawą Wallson’a. W drużynie pojawiło się wiele nowych twarzy, które bardzo szybko się uczą i już dziś stanowią o sile naszej drużyny. Kolejny raz byliśmy u naszych sąsiadów zza miedzy na Rajdzie Szlakami Grupy Kampinos AK… wg. nas jednym z najlepszych rajdów na harcerskiej mapie naszego kraju, będący o lata świetlne od nijakich, nudnych i niedopracowanych imprez, które jak grzyby po deszczu mnożą się dookoła.
  • Październik i listopad to cykl zbiórek, dzięki którym nowa część drużyny miała przyswoić podstawowe harcerskie informacje, a ta starsza je sobie przypomnieć. Zadanie w zupełności zrealizowane.
  • Grudzień rozpoczęliśmy tradycyjnym , jesiennym biwakiem w Młodzieszynie, który jak zwykle dostarczył nam mnóstwo przygód. W Boże Narodzenie spotkaliśmy się na zbiórce świątecznej, podzieliliśmy się opłatkiem i życzyliśmy wiele dobrego na Nowy Rok. Ze względu na deszczową pogodę, święta zorganizowaliśmy w naszej nowej harcówce.
  • Styczeń, luty i marzec do ciąg dalszy szkoleń, oraz rozpoczęcie przygotowań do Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego. Na koniec marca pojechaliśmy do Ostrołęki na Rajd Dywersja, który mimo szumnych zapowiedzi okazał się delikatnie mówiąc niewypałem. Bawiliśmy się na nim w sumie dobrze… ale na pewno nie była to zasługa organizatorów ;)
  • Kwiecień i maj to już idące pełną parą przygotowania do HRR, do tego doszły zbiórki rowerowe, rozgrywki w painball oraz zawody sportowe w hali.
  • W czerwcu tematem numer jeden był oczywiście Harcerski Rajd Radziejewski i wszystko było temu podporządkowane. Rozpoczęliśmy biwakiem w miejscu, w którym miało stanąć obozowisko HRR. Przez dwa dni porządkowaliśmy i przygotowywaliśmy to miejsce na przyjęcie naprawdę dużej ilości zaproszonych osób. Dwa tygodnie później przyszedł czas na rajd, który trzeba przyznać szczerze był dla nas dużym wyzwaniem logistycznym. W stosunku do roku ubiegłego podwoiliśmy liczbę uczestników (ponad 150 osób w 19 patrolach), co z organizatorami dało liczbę ponad 200 harcerzy. Kolejnemu wyzwaniu w postaci koncertu Roberta Kasprzyckiego też daliśmy radę :) Po 3 edycjach HRR dorobiło się uznania i tzw. stałych bywalców, którzy zamierzają odwiedzać nas co roku. HRR powoli staje się marką rozpoznawaną w całej Polsce, a Edycja 2015 HRR zapowiada się bardzo obiecująco.
  • Lipiec to miesiąc wakacyjny poświęcony głównie zbiórkom zastępów oraz przygotowaniom do obozu… jak co roku zresztą ;)
  • Rok harcerski 2013/2014 zakończyliśmy obozem w bazie namiotowej Hufca ZHP Lębork. Relacja z obozu już niebawem :)

Co przed nami?

  • W najbliższych dniach (01.09.2014) czeka nas udział w obchodach rocznicowych, wybuchu II Wojny Światowej (szczegóły niebawem na stronie). Pierwsze tygodnie września to jak zwykle akcja naborowa do drużyny oraz rozpoczęcie cyklu zbiórek, który umożliwi Wam zdobycie 5 sprawności, które są wymagane na pierwszy stopień harcerski. W ostatni łykend września najpewniej wybierzemy się do Jaktorowa na Rajd Szlakami Grupy Kampinos AK. W połowie listopada zorganizujemy biwak w Młodzieszynie, podczas którego odbędzie się bieg na młodzika/ochotniczkę podsumowujący cykl jesiennych zbiórek. W dniach 12-14.06.2015 spotkamy się z harcerzami z całej Polski na czwartej edycji Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego. Co więcej? Jak zwykle wyjdzie w praniu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *