Razem dla Ukrainy

77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaDla sporej części 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej był to wyjątkowo wyczerpujący, ale za to satysfakcjonujący weekend :) Nasza drużyna była współorganizatorem koncertu charytatywnego „Razem dla Ukrainy”, który odbył się w niedzielę 27.03.2022 w Dworze Afrodyta. Podczas ponad dwugodzinnego koncertu wystąpiło wielu wspaniałych i uznanych artystów, jak również Ci którzy stawiają swoje pierwsze kroki na scenie.

Na początek, przed zgromadzoną widownią wystąpiły dwa zespoły harcerskie prowadzone przez harcerski naszej drużyny – dh. Weronikę Gmurek oraz Kasię Wilk. The Tonacja oraz The Tonacja Junior to członkowie Harcerskiego Klubu Piosenki działającego przy Hufcu ZHP Jaktorów, oba te zespoły wykonują utwory z nurtu piosenki turystycznej i harcerskiej. Chwilę później na scenę weszła „Lisia Sfora”, czyli uznany i nagradzany na wielu festiwalach zespół z 77 MDH, dając próbkę swoich możliwości wokalnych. Część harcerską koncertu zamknął solowy występ pwd. Wojciecha Śliwy z Kręgu Instruktorów i Starszyzny Harcerskiej „Wataha”.

Z Tylu ChmurDrugą część koncertu otworzył występ zespołu Niebieski Klucz, który mimo dosyć okrojonego składu przypadł do gustu publiczności zgromadzonej w Dworze Afrodyta. Po spokojnych dźwiękach z nurtu poezji śpiewanej, przyszła pora na muzykę typowo żeglarską. Wspaniały występ dał obdarzony wyjątkowo urzekającym i ciepłym głosem szantymen z Mikołajek, czyli Roman Tkaczyk. Jego utwór „Wielkie podróże” wielu uczestników koncertu będzie pewnie nucić przez kilka następnych dni ;) Kolejną gwiazdą tego wieczoru, był bard i lutnik z Warszawy w jednej osobie :) Mowa oczywiście o Sergiuszu Stańczuku, który swoje nastrojowe utwory wykonuje na własnoręcznie wykonanych instrumentach.  Jednym z ostatnich akordów tego wspaniałego koncertu były dwa ukraińskie utwory ludowe wykonane przez rodzinę, która uciekła przed wojną z okolic Kowla. Bardzo poruszający występ mamy z czwórką małych córek wycisnął łzy chyba z oczu chyba wszystkich uczestników koncertu. Na finał zagrał główny organizator tego koncertu – zespół Z Tylu Chmur …  uznana marka w nurcie piosenki turystycznej i poezji śpiewanej.

Podsumowując!! Był to bardzo udany, a zarazem wzruszający wieczór. Dzięki hojności widzów, którzy wzięli udział w koncercie, jak również tych, którzy oglądali koncert dzięki transmisji internetowej, udało się zebrać dużą sumę pieniędzy, która wesprze ukraińską młodzież, która niebawem rozpocznie naukę w radziejowickiej szkole. Dziękujemy! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *