Rozmowy zakończone sukcesem!

Łączymy się - 26WODH & 77MDH
Nasz nowy "połączony" drużynowy.

Blisko 2 miesięczne rozmowy zakończyły się sukcesem. Drużynowi 26WODH i 77MDH – phm. Robert Komoń oraz HO Patrycja Mazurek podpisali rozkaz na mocy którego doszło do połączenia obu drużyn. Nowa jednostka będzie miała zielono-czarne barwy z granatowym otokiem i błękitnymi frędzlami. Dojdzie też do zmiany nazwy i połączenia numerów obu drużyn… od dziś będzie to 103 ŻODH (Żyrardowsko-Olsztyńska Drużyna Harcerska) „Trzy Płomienie” (na cześć rajdu na którym doszło do zawarcia bardzo bliskiej znajomości). 103 ŻODH „Trzy Płomienie” będzie miała wspólne zbiórki… które jak ustalili drużynowi, odbywać się będą w połowie drogi między Żyrardowem a Olsztynem. Zarówno dh. Robert Komoń jak i dh. Patrycja Mazurek skomentowali sprawę krótko:

„Postanowiliśmy skończyć z pewnego rodzaju fikcja i usystematyzować coś co i tak działało od dłuższego czasu. Harcerze obu drużyn…. opsss przepraszamy naszej drużyny wprost przepadają za sobą. Dziewczyny nie mogą żyć bez swoich chłopców, zaś chłopcy nie wyobrażają sobie życia bez swoich księżniczek. W naturalny sposób wytworzyły się pary, które widzą przed sobą wspólną przyszłość, lub (jak Grajo i Willma) planują już nawet ślub. Jesteśmy świadomi, ze nastąpiło coś przełomowego, coś co otwiera nowy rozdział w historii harcerstwa. W końcu połączyły się dwie prawdopodobnie najlepsze druzyny między Lizboną a Ułan-Bator.”

Cały czas drobnym problemem do rozwiązania pozostaje przynależność hufcowa. Sprawa ta została skierowana do Głównej Kwatery i powinna zostać wyjaśniona w ciągu miesiąca, przez specjalną komisję ds. scaleń jednostek. Rozpoczęły się też przygotowania do obozu 103 ŻODH… prawdopodobnie będą to wypróbowane przez dawną 77MDH Kiełpiny k. Lidzbarka Welskiego… ale o tym już niebawem ;)

Pierwsze wspólne zdjęcie - 77MDH & 26 WODH
Pierwsze (w miarę) wspólne zdjęcie - koszmarny Rajd 3 Płomienie... nocleg pod św.Katarzyną.

11 thoughts on “Rozmowy zakończone sukcesem!

  1. No kurde myślałem że będziemy mieć chusty – rużowo-purpurowe no ale cóż

          1. ja się zemszczę za radio m. Ty konusie :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *