Sprawy bieżące

77 Mazowiecka Druzyna Harcerska im. Zawiszy CzarnegoZa nami druga już zbiórka z cyklu zbiórek naborowych. W drużynie pojawiło się sporo nowych osób, które jeszcze niewiele wiedzą o drużynie i o co w harcerstwie chodzi. Na początek, aby ułatwić “nowym osobom” czyli tzw. “biszkoptom” życie w naszej drużynie przedstawię poniżej krótką instrukcję obsługi naszej drużyny.

 

Zbiórki: odbywają się zawsze niedziele i w 99% przypadków jest to godzina 10:00. Aby sprawdzić dokładnie (na 100%) gdzie i o której godzinie jest zbiórka warto odwiedzić kalendarz naszej drużyny. Do kalendarza drużyny można się dostać wprost ze strony głównej klikając w menu: Niezbędnik 77MDH > Kalendarz Drużyny. Jeżeli ktoś ma wątpliwość gdzie zbiórka się rozpoczyna, nie wie gdzie to jest… wtedy trzeba skorzystać z Mapy 77MDH Do mapy podobnie jak do Kalendarza można się dostać z menu na stronie głównej: Niezbędniki 77MDH > Mapa 77MDH

 

Zbiórki odbywają się bez względu na pogodę! jeżeli pada, albo jest zimno zawsze mamy jakiś plan zapasowy.

 

Na zbiórki zawsze ubieramy się w ciuchy harcerskie, tzn. czarną koszulkę drużyny, komplet moro (w zależności od pogody), buty pionierki, barwy (jeżeli ktoś już zdobył), czapkę (rogatywkę lub harcerską z daszkiem). Osoby nowe nie powinny się spieszyć z zakupem sprzętu! Jeżeli ktoś już będzie w drużynie 2-3 miesiące i będzie czuł, że podoba mu się u nas, wtedy my pomagamy w zakupie wszelakiego sprzętu, bo wiemy co i gdzie kupować. Poza tym kładziemy dosyć duży nacisk na jednolitość umundurowania w drużynie.

 

 

Forum: Drużyna posiada też forum dyskusyjne drużyny , czyli miejsce w którym informujemy o szczegółach najbliższych zbiórek, czy wyjazdach drużyny. Na forum każdy z zastępów ma swoje wydzielone miejsce (zamknięte forum zastępu), gdzie w tajemnicy przed pozostałymi zastępami można sobie porozmawiać na różne tematy.  Przy pierwszym wejściu na forum drużyny trzeba się zarejestrować (założyć konto) a następnie chwilę zaczekać aż ja aktywuje takie konto. Przy aktywacji konta, osoba zostaje też przyporządkowana do konkretnego zastępu na forum, a w miarę możliwości dostaje też avatar. Forum jest jednym z najlepszych kanałów komunikacji z resztą zastępu, więc trzeba się tam zarejestrować a następnie to forum odwiedzać i sprawdzać czy nie ma nowych wiadomości.

 

 

Najbliższe spotkania: tak jak mówił Chmura na zbiórce… naszym najbliższym spotkaniem jest wyjazd na rajd harcerski w piątek wieczorem. Jeżeli ktoś z nowych osób chce jechać z nami na ten rajd, musi przyjść z rodzicem we wtorek o 18:00 pod Szkołę nr. 4 Na tym spotkaniu drużynowy czyli Chmura wyjaśni rodzicom kim jesteśmy i jak będzie wyglądał wyjazd na rajd harcerski do Jaktorowa (wszelkie szczegóły).

 

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę zadawać je w komentarzach pod zdjęciami. Zapraszam do oglądania zdjęć ze zbiórki (poniżej)… film zaś powinien się pojawić niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *