Szybcy i wściekli :)

Kart Arena - 77 Mazowiecka Drużyna HarcerskaNie samym lasem harcerz żyje ;) … wychodząc z tego założenia Chmura postanowił kolejny raz zorganizować nam superancką wyścigową zbiórkę :) Dzięki ogromnej uprzejmości toru kartingowego KART ARENA przeprowadziliśmy drugie już harcerskie Grand Prix. Zabawa była naprawdę wspaniała, bo Kart Arena to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej dopracowanych torów kartingowych w Polsce :)

Nas do wizyty w Kart Arenie namawiać nie trzeba ;) Każdy kto łyknął gokartowego bakcyla wie o co chodzi ;) Tym razem równa 20tka harcerzy 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej stanęła na stracie gokartowych zmagań o II Harcerskie Grand Prix. Tak jak  poprzednim razem wszystko toczyło się według określonego scenariusza, tzn. zostaliśmy podzieleni na trzy grupy a następnie rozpoczęły się jazdy treningowe. Niewątpliwie widać już wprawę w czasie jazdy gokartami, bo coraz mniej efektownych dzwonów (wyjątek Szumi) coraz mniej bączków i driftowania a zdecydowanie więcej dobrych wyników w tabelach z czasami. Już w czasie treningów w każdej z grup wyłonili się liderzy, którzy stali się potencjalnymi kandydatami do udziału w biegu finałowym. Czasówka tylko to potwierdziła, po przeanalizowaniu wyników… do szczęśliwej ósemki finalistów zakwalifikował się: Chmura (z najlepszym czasem dnia 50.22), Kanon, Wallson, Kaczor, Szumi, Kowal, Gruby, Cuma. Szczęśliwa ósemka taką też kolejność zajęła na polach startowych, skąd po zapaleniu się zielonego światła ruszyła do wyścigu. Największe emocje rozegrały się oczywiście zaraz na starcie, gdzie Chmura walczył z Kanonem o pierwszą pozycję, zaś Wallson z Kostkiem i Kaczorem zajadle walczyli o miejsce trzecie. Walka była tak zacięta, że wszyscy trzej zawodnicy jechali na granicy wypadnięcia z toru. Później wyścig się już uspokoił… Chmura oddalał się coraz bardziej od Kanona, zaś Wallson próbował odrobić straty do prowadzącej dwójki. Kiedy wydawało się, że sytuacja na torze nie ulegnie zmianie… Kanon włączył dopalacz i dokonał rzeczy niemożliwej, czyli wyprzedził Chmurę ;) Do końca wyścigu nie zaszły już większe zmiany, zaś podium wyglądało następująco.

Chmura - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska Kanon - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska Wallson - 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska
 Srebro – Chmura  Złoto – Kanon  Brąz – Wallson

 

 

2 thoughts on “Szybcy i wściekli :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *