Umundurowanie harcerza

We wrześniu wraz z nowym rokiem harcerskim oraz prowadzonym przez nas naborem w 77MDH pojawiło się sporo nowych osób. Osoby te przetrwały pierwsze (najtrudniejsze) dwa miesiące w naszej drużynie, w czasie których można było sprawdzić, czy harcerstwo jest tym co na interesuje i nam odpowiada. Czas najwyższy, aby pomyśleć o umundurowaniu, tak aby drużyna wyglądała jednolicie. Część z Was kupiła już od drużyny drobne rzeczy umundurowania, typu czapki z daszkiem czy czarne kurtki z lilijką… pora aby pomyśleć o spodniach i kurtkach (w końcu zbliża się zima).

Ważna sprawa! Poniżej wskażemy konkretne produkty, które mają konkretny wzór maskowania, konkretny krój, który nasza drużyna przyjęła jako swoje umundurowanie, i tego prosimy się ściśle trzymać.

 

Spodnie Bojówki - flacktran

– Spodnie Wojskowe (bojówki) – ze względu na bardzo atrakcyjną cenę i doskonałe parametry użytkowe kilka lat temu wybraliśmy spodnie wojskowe w kamuflażu leśnym zwanym flecktarn. Spodnie te pochodzą z niemieckiej armii, nie nasiąkają na deszczu jak spodnie polskie, łatwiej je wysuszyć w warunkach polowych.

– Używane spodnie damskie (cena 30zł) – link do sklepu
– Używane spodnie męskie (cena od 30zł – 49zł) – link do sklepu
– Nowe spodnie uniwersalne (cena 55zł) – link do sklepu

 


 

Kurtka Wojskowa Parka Flacktran– Kurki Wojskowe (parka) – podobnie jak to ma się ze spodniami, wybraliśmy kurtki wojskowe w kamuflażu leśnym zwanym flecktarn, krój „parka”. Kurtki te są stosunkowo ciepłe, mało przewiewne, w wygodnym i praktycznym kroju.

– Kurtka używana (cena 25zł) – link do sklepu

– Kurtka nowa (cena 55zł) – link do sklepu

– Kurtka 100% wodoodporna (cena 49zł – 69zł) – link do sklepu

 


 

Mundur Drużyny (męski)Mundur drużyny (męski) – ze względu na cenę zrezygnowaliśmy z męskich mundurów harcerskich ZHP oferowanych przez składnicę harcerską. Cena 81zł za mundur uszyty mało starannie i z przeciętnych materiałów to gruba przesada. W zamian zdecydowaliśmy się na niemieckie koszule oficerskie, które po drobnych przeróbkach niewiele odbiegają od wzoru ZHP. Wystarczy odpruć flagi na rękawach i odciąć oryginalne guziki, w zamian przyszyć dostarczone przez nas guziki mundurowe z aplikacjami ZHP.

– Koszula mundurowa (cena 19zł) – link do sklepu

 


 

0004Czapki drużyny – prócz czapki z daszkiem którą już znacie, mamy również wzór czapki przygotowane na zimę (czarna ciepła czapka z lilijką harcerską na czole). Będzie można ją kupić u drużynowego przed każdą z najbliższych zbiórek. Warto ją kupić przed końcem miesiąca (wyjazdem na biwak). Zakupioną czapkę warto od wewnątrz oznaczyć, aby czapka nie myliła się z czapkami innych naszych harcerzy.

– Czapka zimowa drużyny (cena 10zł) – do kupienia przed zbiórką
– Czapka z daszkiem  (cena 10zł) – do kupienia przed zbiórką

 

 

W razie pytań na temat zakupu umundurowania i innego sprzętu harcerskiego, prosimy o kontakt mailowy: kontakt@wordpress2068496.home.pl lub z drużynowym przed rozpoczęciem zbiórki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *