Wielkie żarcie!

_mg_9825Druga edycja Harcerskich Mistrzostw Kulinarnych już za nami. Znowu była się wieeeelka wyżerka :). 22.05 o godz.10:30 zwarci i gotowi do działania stawiliśmy się na zbiórce. Odbyliśmy meldunek i pomaszerowaliśmy na miejsce gdzie mieliśmy przyrządzać nasze popisowe dania. Rozstawiliśmy się ze swoim sprzętem i zabraliśmy się do pracy. W oczach kucharzy już od pierwszych chwil można było zobaczyć determinacje :) Już po około 30 minutach zaczęły do jury trafiać pierwsze dania. Zastęp  V  Niedżwiedzie zaproponowali  swoją wersje jajecznicy , z makaronem.   Niezła mieszanka! Zastęp II do picia podał ,,Leśnego mocarza” , a jako danie : wiosenne , kolorowe i smakowite  tortille.  Zastęp IV Wizjer i Puma chociaż było ich dwóch zaserwowali naprawdę dobrą sałatkę z twarogiem i kiełbaską :). Równie dobrą sałatkę tylko , że z kurczakiem zrobili kucharze z Zastępu III.

_mg_9971I na koniec niespodzianka od Zastępu I. Lisy zdobyły podniebienia jury swoim ,,patatos z niespodzianką” , czyli ziemniakiem w którym było jajko i  jabłkiem nadzianym dżemem truskawkowym , palce lizać. Do picia orzeżwiająca woda z cytryną i miętą. Mammuty nasze jury , degustowali i debatowali na temat dań. My mieliśmy wtedy czas na  odpoczynek , skosztowanie tego co nam jeszcze zostało :) Nie długo po tym wszystkich nas zwołano i choć wszystko było pyszne i dobrze przyrządzone trzeba było wyłonić zwycięską drużynę. Jurorzy zdecydowali , że największą niespodzianką i zaskoczeniem było dla nich naturalne menu Lisów :). Wielkie brawa! Chwilę jeszcze omówiliśmy sprawy organizacyjne , posprzątaliśmy i z uśmiechem na twarzy oraz najedzonymi brzuchami rozeszliśmy się powoli do domów. Czekamy na kolejne Mistrzostwa Kulinarne , by jeszcze bardziej móc się wykazać i zrobić kolejne wypasione potrawy :)

Na zbiórce byli : Chmura , Śliwek , Hajdi , Wollson , Bzyku , Małysz , Kanon , Wichura , Wilku, Grucha , Niko , Bila , Demo , Szycha , Gwiazda , Luby , Panda , Wizjer , Puma , Huragan , Puchacz , Święty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *