WOŚP 2016 – okiem wolontariusza

wosp02aTen weekend był dla nas naprawdę wspaniałym wydarzeniem. Zgodnie z wcześniejszymi planami, harcerze z naszej drużyny zostali wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 9.00 rano odebraliśmy puszki z żyrardowskiego sztabu WOŚP i dobrani w pary ruszyliśmy w miasto. W tym roku zbieraliśmy pieniądze, które będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Całą akcję postanowiliśmy potraktować jako dobrą zabawę, do której trzeba dołożyć dużą dawkę humoru. Dlatego w naszych szeregach na miasto ruszył nawet słoń i jednorożec, co było uciechą dla małych dzieci wspierających WOŚP :) Kolejną atrakcją którą zorganizowaliśmy był nasz WOŚMobil, czyli nasz drużynowy samochód dostawczak, przyozdobiony wielkimi serduchami WOŚP. Szalona załoga WOŚP’o Mobila jeździła głównymi ulicami miasta odtwarzając z głośnika hymn fundacji, jak również w czasie postojów grając go na żywo na gitarach. Na  widok WOŚP’o Mobila na twarzach ludzi pojawiał się uśmiech, nikt nie przeszedł koło niego obojętnie :) Serwowaliśmy także rozgrzewającą gorącą herbatkę.

Czas mijał nam bardzo szybko, o godzinie 15.00 oddaliśmy nasze puszki do rozliczenia i wtedy okazało się, że udało nam się zebrać naprawdę dużą kwotę. Zbieranie bardzo nam się podobało i za rok zagramy z Orkiestrą chętnie raz jeszcze. Dziękujemy wszystkim którzy nas w tym wsparli i wrzucili nam do puszki pieniążki. Mierzyliśmy naprawdę wysoko!

W WOŚP’ie uczestniczyli : Chmura , Bzyku , Śliwek , Wallson , Małysz , Bonku , Pestka , Bojka , Wichura , Wilku , Grucha , Niko , Bila , Mocher , Kuzi , Drwal , Wizjer ,Huragan , Panda , Haski , Szycha , Grożę , Armani , Gwiazda , Dudek , Puchacz , Sir , Kakadu , Święty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *