Zaginiony Album – Hufiec ZHP Strzemieszyce

Hufiec ZHP Strzemieszyce - Zaginiony AlbumOd pewnego czasu… Ja (czyli Wallson) do spółki z Bzykiem pracujemy nad pełnym opracowaniem historii 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego. Próbując odnaleźć jakieś pamiątki o naszej drużynie, ew. chcąc posłuchać wspomnień osób które pamiętają przed- i powojenną 77MDH trafiliśmy do druha seniora hm. Henryka Godlewskiego.

Oprócz wyjątkowo cennych zdjęć archiwalnych 77MDH z połowy lat 80tych, nasze zainteresowanie wzbudził stary zakurzony album z napisem na okładce (Ryszka 15-31.VII.1936) Album to prezent dla Wójta gm. Olkusko-Siewiewierskiej Juliana Bączkowskiego od harcerzy Hufca ZHP Strzemieszyce. Zdjęcia w jego wnętrzu dokumentują zarówno akcję letnią hufca z 1936 roku, jak również uroczystości 25 lecia ZHP w Strzemieszycach.

Jak owy album trafił do Żyrardowa? Skąd wziął się pośród pamiątek dh. Godlewskiego? Niestety niewiele możemy na ten temat powiedzieć… ale z chęcią poznamy jego losy. Z chęcią nawiążemy kontakt z osobami które mogą odpowiedzieć na powyższe pytania, ew. znają osoby które są na zdjęciach w tym albumie. Historia albumu który dotarł do Żyrardowa z okolic Dąbrowy Górniczej jest na pewno barwna. Z tego co udało się ustalić Hufiec ZHP Strzemieszyce już nie istnieje, został wchłonięty przez hufiec z Dąbrowy Górniczej. Nasz email: kontakt @ 77mdh.pl

 

One thought on “Zaginiony Album – Hufiec ZHP Strzemieszyce

  1. Witam,

    Szukając w sieci dąbrowskich archiwaliów trafiłem na album strzemieszyckich harcerzy opublikowany na Państwa stronie. Czy mógłbym prosić o kontakt do osoby, która jest jego aktualnym właścicielem?

    Od kilku lat prowadzę niekomercyjną stronę o historii Dąbrowy Górniczej (Strzemieszyce są jedną z dzielnic miasta). Byłbym bardzo zobowiązany za możliwość publikacji albumu na łamach mojej strony.

    pozdrawiam,
    Sylwester Dominik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *