Zbiórka Zastępu – Nowy tryb pracy

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska - Hufiec ZHP Jaktorów
77 Mazowiecka Drużyna Harcerska – Zbiórka Zastępu

Jak pewnie sami widzicie… rok 2020 do najnormalniejszych nie należy :( Co rusz zmuszeni jesteśmy zmieniać nasze plany i mocno improwizować, a dodatkowo stawia nas przed nie najłatwiejszymi i zupełnie nam obcymi wyzwaniami. Przez epidemię koronawirusa straciliśmy: biwak wiosenny, blisko 3 miesiące ubiegłego roku harcerskiego, Harcerski Rajd Radziejewski oraz normalny wypoczynek wakacyjny, czyli obóz. Kiedy wiele wskazywało, że wracamy do normalności, wirus uderzył jesienią ze zdwojoną siłą.

Wszystko wskazuje, że scenariusz wiosenny przynajmniej w części znów się powtórzy… Na pewno musimy zrezygnować z biwaku jesiennego w Młodzieszynie, który był zaplanowany na połowę listopada. Przewidujemy też, że ograniczenia bardzo podobne do tych wiosennych potrwają przynajmniej 3 miesiące… a to naprawdę bardzo dużo czasu. Aby nie stracić tego okresu, na pewno nie możemy bezproduktywnie przyglądać się temu co dzieje się wokół nas. Nie chcemy Was skazać  na zbiórki online, bo siedzenia przed komputerem macie dość w ramach zajęć szkolnych. Poza tym formuła quizów i zadań w formule online została chyba wiosną wyczerpana.

Postanowiliśmy, że tak długo jak to będzie możliwe, tak długo jak pozwolą na to władze ZHP, będziemy się spotykali wyłącznie w ramach zbiórek zastępów. Zbiórki ten będą miały swój określony cel i odbędą się odbywały wg programu przygotowanego przez Zastęp LXXVII Mammuty. Harmonogram zbiórek i ich szczegóły… tzn. kto, co, gdzie, kiedy opublikujemy niebawem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *