Zimowa zbiórka Mammutów

Czas wybudzić się z zimowego snu! Przyszła pora na naszą tradycyjną, leśną zbiórkę :)

Tym razem przygotowały ją dla nas Mammuty. Pełni zapału spotkaliśmy się o godzinie 12.00 na skarpie. Czekała na nas tam Bzyku więc, gdy wszyscy się zebrali odbyliśmy meldunek. Później już mogliśmy wyruszać na trasę. Na trasie czekały na nas listy na których różnymi szyframi były napisane krótkie informacje na temat postaci związanych z harcerstwem :) Były przygotowane także punkty szkoleniowe.

Na 1 punkcie u Bzyka przypomnieliśmy sobie jak ubierać, dbać o siebie w zimne dni. Punkt 2 u Małysza gdzie poćwiczyliśmy  musztrę (musztry nigdy za wiele ;)), Punkt 3 u Chmury na którym przypomnieliśmy sobie jak określić kierunki świata za pomocą drzew,  słońca,  gwiazd,  zegarka i krowy…. :D I ostatni już punkt u Wallego, na którym to przypomniał nam o stopniach i najważniejszych sznurach harcerskich, które każdy powinien znać. Na koniec jeszcze trochę porozmawialiśmy, ustaliliśmy najbliższe  zbiórki i pomaszerowaliśmy do domu. Osoby nowe w drużynie nauczyły się kilku podstawowych rzeczy przydatnych na harcerskiej drodze, a osoby, które są w niej od dłuższego czasu miały okazję sobie je przypomnieć. Choć było chłodno, szaro i wilgotno bawiliśmy się świetnie. Uwielbiamy zbiórki  w lesie i zawsze z niecierpliwością na nie wyczekujemy :)

Na zbiórce byli: Chmura, Bzyku, Wallson, Małysz, Wichura, Beza, Szycha, Gustlik, Puchacz, Grożę, Haski, Wizjer, Panda, Mały 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *